Moderní bydlení 24

Archiv aktualit

Závěsná svítidla mohou být ozdobou interiéru i ve dne

Světla, vyberete-li si je pečlivě, mohou utvářet atmosféru vašeho domova i během dne. Takový solitérní kousek, např. nad jídelním stolem nebo v obývacím pokoji, musí ovšem dosahovat určité designové kvality a to vč. zpracování. V interiérech s nižšími stropy doporučujeme umístit závěsná svítidla pouze nad místy, kde se nemusí procházet. Např. nad odkládací stolky a blízko stěn. Místo světel větších rozměrů vsaďte na zajímavá geometrická řešení, nebo zkuste několik kousků stejného tvaru ale různých kombinací barev či velikostí.

Kde složit hlavu v malém bytě? Pořiďte si rozkládací postel

Skládací postel jednoduše vyřeší sezení i spaní v menším bytě. Hodí se také jako spaní pro hosty nebo na chatu, kde se počítá každý metr čtvereční. Oproti rozkládacím gaučům jsou postele vybaveny kvalitními a pružnými matracemi bez spojů. Takže vás nebudou bolet záda, i když na nich budete spát na denní bázi. Rozkládací postele jsou obvykle vybaveny úložným prostorem, kde můžete schovat veškeré ložní prádlo. Přes den postel jednoduše složíte a získáte spoustu prostoru pro práci i zábavu.

Moskytiéra vás ochrání před obtížným hmyzem nejen na Safari

Odpočívat na zahradě s knížkou nebo jen tak podřimovat na sluníčku - kdo by si to nenechal líbit? Jenže teplé počasí a šťavnatá svačina v podobě vaší AB pozitivní je lákadlem i pro nepříjemný hmyz. Ten vás nenechá ani chvilku v klidu a člověk aby se v jednom kuse oháněl rukou po otravných komárech. Abyste si mohli nerušeně hovět na lehátku či v trávě, poohlédněte se po klasické moskytiéře. Upevnit ji můžete třeba na větev stromu a v klidu se oddávat nerušenému odpočinku.

Vinný sklípek třeba v severních Čechách? Proč ne

Ze všech lahodných moků je pro vás víno na prvním místě? Útulný vinný sklípek, kde se dají uskladnit všelijaké tekuté dobroty a kde si je člověk může vychutnat s přáteli ve stylovém posezení, to by bylo něco. Pokud zrovna nepocházíte z páté generace vinařů na mikulovsku, kde se sklípek už léta dědí, máte v zásadě dvě možnosti. Buď přebudovat sklep pod domem. Ovšem pod vytápěnou budovou je vždy větší teplota, než je pro víno dobré, takže budete muset vyřešit její regulaci. Nebo postavit sklípek mimo hlavní stavení. Aby se vínu dařilo, musí mít pro skladování ideální podmínky. Než se do budování sklípku pustíte, poraďte se raději s moudrými knihami, nebo zkušenějšími vinaři.

Zařiďte si bydlení v orientálním stylu

Máte-li rádi v interiéru jistou okázalost a pohodlí, inspirujte se při zařizování svého bydlení v exotickém Maroku. Typické jsou bohatě prošívané textílie s ornamentálními a květinovými motivy. Samozřejmostí je velká spousta měkkých polštářů, kované lucerny a vyřezávaná stínítka na lampy. Nábytek si pořiďte, nebo přelakujte, v temně hnědém odstínu. Nezapomeňte ani na doplňky. Kulaté kovové táci a podnosy s broušenými vzory budou slušet třeba konferenčnímu stolku. Občas stačí i pár drobností a doma si budete připadat jako v orientálním paláci.

Naložte se v parném létě do zahradního bazénu

Mít v létě nadosah pořádnou koupačku není k zahození. Pokud se věčně nechcete trmácet na přeplněná veřejná koupaliště, poohlédněte se po zahradním bazénu. Zapuštěné bazény dobře vypadají a dlouho vydrží, ale jsou nákladnější a náročnější na terénní úpravy. Nadzemní bazény oproti tomu takovou parádu neudělají, ale cenově vycházejí lépe a postaví je prý úplně každý, a to během pár hodin. Takže když vám bude přát počasí, můžete se začít rochnit třeba ještě v den nákupu.

Rustikální kuchyně - bydlení s nádechem venkova

Nechce se vám trávit čas a vařit v minimalistické, sterilní, nerezové kuchyni? V nabídce kuchyňských studií tento model obvykle vede, ale pokud dáváte přednost kuchyním inspirovaným starou Anglií nebo Provence, neklesejte na mysli. Něco bude asi potřeba upravit na míru, což se může prodražit, ale kuchyň si nepořizujeme každý měsíc, takže se vyplatí do ní investovat. S čím tedy začít? Pro rustikální kuchyň je typické kamenné obložení stěn, dřevěné přihrádky a skříňky - klidně bohatě zdobené vyřezáváním. Do těch můžete snadno schovat všechny elektronické spotřebiče, bez kterých se dnes žádná moderní domácnost neobejde.

Míšeňský porcelán nepatří jen do vitríny našich babiček

Porcelánka Meissen nedaleko Drážďan je vůbec nejstarší v Evropě. Porcelán se tady ručně vyrábí už přes 300 let. Pod pojmem pravý míšeňský porcelán si nejspíš vybavíte bohatě zdobený džbán, hrníček, nebo dobovou sošku, která byla pokladem v příborníku vašich prarodičů. Ale i v Míšni jdou s dobou. Výrobky tradičního ražení u nich stále najdete, ale moderní jednoduché linie a skrovné zdobení jim také nejsou cizí. Hledáte-li porcelánový solitér pro své potěšení či jako dárek, a chcete mít jistotu, že se u něj nadčasová elegance bude snoubit s kvalitním zpracováním, u míšeňského porcelánu nesáhnete vedle.

Velký dům a jen jeden router? Kde ho umístit, aby mohla surfovat celá rodina

Ačkoliv máte kvalitního dodavatele dat a rychlý internet, míváte v některých pokojích s připojením potíže? Možná máte wifi router na nevhodném místě. Odborníci doporučují umístit jej ideálně zhruba do středu objektu. Tak, aby k němu všechna připojená zařízení měla zhruba stejně daleko. Je dobré položit jej také co možná nejvýš. Např. na skříni vám nejspíš ani nebude překážet. Poslední radou je najít pro router místo pokud možno co nejdál od zdi. Abyste si mohli ověřit, jak to s připojením v různých částech domu vypadá, stáhněte si jednu z mnoha online aplikací, které vám s měřením signálu pomohou.

Moderní tapety dodají vašemu domovu ten správný šmrnc

Na trhu je dnes nepřeberné množství druhů. Jak si vlastně vybrat ty pravé? Nespoléhejte se na nákupy přes internet. Obrazovka často zkresluje a tapety mohou v online světě vypadat jinak, než v tom skutečném. Většina prodejců však nabízí zasílání vzorků zdarma nebo s vratnou zálohou. Vyplatí se vyzkoušet vzorky přímo v pokoji, kde se chystáte tapetovat, abyste zjistili, zda tam vybraný odstín bude opravdu pasovat. No a teď už si jen vybrat mezi papírovými, vliesovými, vynilovými, textilními, porcelánovými nebo 3D strukturálními tapetami ty, které vašemu bydlení a vkusu sednou nejlépe.

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen