Moderní bydlení 24

Archiv aktualit

Podle čeho vybrat dětskou jídelní židličku

Pomalu učíte svého potomka jíst samostatně? Potom se určitě sháníte po praktické dětské jídelní židličce. Jaké by měla mít parametry? V prvé řadě jde o to, aby se vašemu děťátku sedělo pohodlně a aby byla židle bezpečná. Komfortnější sezení zajistí dítěti židle s podpěrkou nohou. Děti po židličkách samozřejmě rády šplhají a vůbec zkouší, co všechno vydrží. Je proto důležité, aby byly co možná nejstabilnější. Skládací varianty zase můžete vzít s sebou třeba na dovolenou do ciziny nebo na chalupu.

Dřevo v interiéru - zacházejte s ním opatrně

Dřevo patří mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější materiály nejen v interiéru. Není divu, působí přívětivě, hřeje a přináší s sebou dovnitř kus přírody. Jenže čeho je moc, toho je příliš. V touze vytvořit útulný a vřelý domov dělá mnoho lidí ty stejné chyby a výsledek pak nevypadá tak, jak si představovali. Čeho se tedy vyvarovat? Nemíchejte dohromady příliš barev a vzorů. Volte vždy dřevo stejné barevné škály na podlahy i nábytek. Aby dřevo vyniklo, kombinujte ho s materiály s opačnými vlastnostmi - např. s kovem a sklem. Nudu z domu vyženete, když dřevěný nábytek doplníte barevnými dekoracemi.

Bordury zvýrazní délku a šířku místnosti

Tapety výrazných vzorů jsou dnes v módě, ale takový rej barev se brzy okouká. Chcete-li mít atraktivní a zajímavé stěny i u vás doma a moc se přitom nenadřít, vyzkoušejte borduru. Ať už si ozdobný pás namalujete, nebo si ho nalepíte jako úzký proužek tapety, vždy vám krásně opticky protáhne celou délku místnosti. No a když vás přestane bavit, prostě borduru přemalujete, nebo vyměníte za jinou tapetu, a hotovo budete mít raz dva.

Dům plný světla - prosklené zdi i střecha

K oddělení místností v interiéru se dnes sklo používá poměrně často. Co takhle ale sklem nahradit celou obvodovou zeď? Přijde vám to příliš radikální? Šikovná technická řešení vás zbaví všech běžných obav. Dostatečné izolační vlastnosti brání únikům tepla a na trhu najdete také poloprůhledné skleněné stěny, které ochrání vaše soukromí. Stačí si tedy jen vychutnat sluneční paprsky, kterých bude váš domov plný a samozřejmě, díky optickému rozšíření místností, také nekonečný prostor.

Sklokeramická deska - místo klasické černé sněhově bílá

Zařizujete kuchyň ve světlých barvách a moc se vám nelíbí představa černé varné desky, která bude působit příliš kontrastně? Pořiďte si indukční nebo sklokeramickou desku v bílé barvě. Pořizovací cena bývá v průměru o něco větší. Pokud se však v kuchyni pohybujete často, nakonec byste investice do něčeho, co se vám na pohled nelíbí, litovali. Na údržbu je stejně náročná, jako klasická černá deska, takže otročení u sporáku, tedy co se týče čištění, se bát nemusíte.

Luxfery sluší koupelně i dalším místnostem

Skleněné tvárnice se s velkou pompou vracejí do našich domovů. V minulých letech byly, trochu neprávem, opomíjeny jako přežitek z  dob minulých. Naštěstí se jich osvícení architekti a interiéroví designeři nebojí a naopak se snaží vyzdvihnout jejich kvality. Luxfery totiž prakticky oddělí místnosti, propouští denní světlo a zároveň dostatečně chrání soukromí. Vybírat dnes můžete z mnoha barevných variant, takže jimi zároveň jednoduše doladíte celkový vzhled svého bydlení.

Máte doma malého zvědavce? Jak odstranit nebezpečí, která na něj číhají

Je to smutná pravda, že nejvíc nebezpečí číhá na batolata doma. Podívejte se proto na svůj byt z dětské perspektivy raději ještě před porodem. Co všechno byste měli ošetřit? Např. zásuvky - ochranné kryty na ně dnes koupíte v každém elektru. Pokud máte doma schodiště, instalujete na něj bezpečnostní zábranu pro případ, že by se vám děťátko zatoulalo poblíž. Děti rády vše co najdou ochutnávají. Léky a čistící prostředky proto uschovejte tam, kde se k nim nedostanou. To stejné platí i pro nože a další ostré předměty.

Kuchyň, jídelna i obývací pokoj v jednom

Každá rodina a každý její člen má potřebu soukromí nastavenou jinak. Všichni ale občas toužíme po chvilce klidu na sebe, svou práci a koníčky. Když už se ale potkáme doma - obvykle v pozdnějších odpoledních hodinách, je škoda, aby společně trávenému času bránila zeď mezi kuchyní a obývákem. Jeden může vařit večeři, další pracovat nebo dělat domácí úkoly a ten šťastnější třeba relaxovat na gauči. Díky otevřenému prostoru však k sobě budou mít navzájem pořád blíž.

Linoleum nebo dlažba - co si položíte do kuchyně?

Kuchyňská podlaha patří k těm v bytě nejzatěžovanějším. Kromě toho, že v této místnosti trávíme spoustu času, zároveň na její podlaze často končí rozličné dobroty, které v kuchyni připravujeme. Zásadním kritériem při výběru povrchu je tedy to, aby dlouho vydržel, dal se co nejsnadněji čistit a nečistoty na něm neulpívaly. Keramická dlažba má mnoho výhod. Hodí se pro podlahové vytápění, má vysokou odolnost i životnost, je nehořlavá a ekologická. Krytiny z PVC vycházejí o něco laciněji, snadno se udržují, a i když pod nimi není podlahové topení, jsou příjemně teplé. Časem však zmenšují svůj objem a jsou pro životní prostředí větší zátěží.

Praktické odkladače na tiskoviny do obýváku i do pracovny

Taky vám doma oblíbené noviny a časopisy kolují z ruky do ruky? Než si všichni přečtou svůj oblíbený sloupek začínají se vám štosovat na stolech a poličkách všeho druhu? To už pak člověk ani nemá kam postavit hrnek s kávou, kterou si ke čtení uvařil. Místo pokládání dalších a dalších tiskovin na poslední volné místo v pokoji si na ně pořiďte odkladač. Vyrábí se v tolika provedeních, že si určitě vyberete takový, který bude ladit právě s vaším interiérem. Ušetříte místo a noviny budete mít vždy pěkně po ruce.

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen