Moderní bydlení 24

Jak vymalovat dětský pokoj

jak vymalovat dětský pokojVýběr barvy stěn v dětském pokoji rozhodně nepodceňujte. Na internetu najdete mnoho inspirace, jak dětský pokoj vymalovat tak, aby vypadal nejen dobře, ale na dítě působil pozitivně a podněcoval jeho kreativitu. Už dávno neplatí, že modrá barva je určena výhradně pro chlapečky a růžová pro holčičky. Moderní je i celá škála dalších odstínů.

Barvy mají velký vliv na psychiku. Proto je velmi důležité přemýšlet o tom, jakou barvu zvolíme do kterého pokoje. Co se týká pokoje dětského, tak zde barvy stěn nabývají ještě většího význam. Správný odstín může dodat dítku energii, povzbudit jeho chuť k učení nebo ho naopak zklidnit, pokud máte pocit, že je až příliš hyperaktivní.

Výběr správného odstínu je důležitý

Ptáte se, jak vymalovat dětský pokoj? Zda zvolit teplou nebo studenou barvu? Jestli sáhnout po tlumeném nebo výraznějším odstínu? Ideální jsou na zeď odstíny tlumené a pastelové, které nepůsobí rušivě a dají se dobře sladit i s nábytkem v dětském pokoji. Určitě nezatracujte ani bílou barvu, kterou správný nábytek pěkně rozzáří a zároveň ji můžete oživit různými samolepícími tapetami na zeď.

Zatímco studené barvy (modrá, zelená či fialová) dokáží uklidnit a ačkoliv vyvolávají chlad, tak zároveň dělají dětský pokoj prostornější, teplé odstíny dodávají energii. Mezi oblíbené barevné kombinace dnes patří zeleno-modrá, která přímo povzbudí kreativitu. Další oblíbenou barvu je růžová pro pocity něhy a jemnosti. Na stěnách v dětském pokoji se vyjímá také žlutá nebo oranžová barva. Obě jsou vstřícné, přátelské a vzbuzují v dětech radost. Červená jednoznačně dodává energii a teplo.

Samotný odstín by se vám i vašemu dítěti měl samozřejmě líbit. Školákovi dokonce můžete i výběr barvy zcela přenechat, aby si zvolil takovou, která se mu líbí a která udělá jeho pokoj pro něj útulnějším. 

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen