Moderní bydlení 24

Přehozy do ložnice jsou praktické a trendy

přehozy do ložnicePřehoz do ložnice je nejen moderním doplňkem, ale také praktickým pomocníkem. Pokud chcete, aby vaše postel vypadala útulně a zároveň upraveně, je pro vás tento přehoz skvělou volbou. Používat ho můžete každý den nebo jen tehdy, když čekáte návštěvu a chcete postel upravit více, než ji pouze ustlat. Přehoz je možné použít v kombinaci s postelí s úložným prostorem i s postelí bez něj.

Jestliže máte postel bez úložného prostoru, tak ji pouze ustelete a pak přes deky dáte přehoz. Pokud je vaše postel úložným prostorem vybavena, můžete nejprve přikrývky schovat dovnitř, a pak až použít přehoz.

Druhé řešení vypadá o něco lépe, je však pracnější. Přehoz rozhodně není nezbytným doplňkem do každé ložnice. Doporučili bychom ho však do malých bytů o dispozicích například 1+kk nebo 2+kk, kde ložnice je často i společenskou místností.

Jak si vybrat přehoz na postel

Při koupi přehozu si řiďte především vlastním vkusem a zohledněte také barvu stěn a nábytku ve vaší ložnici. I přestože mnoho lidí volí přehozy tmavých barev, skvěle vypadají i světlé nebo pestrobarevné přehozy. Ty světlé vaši postel a vlastně celou místnost o něco zvětší. Barevné přehozy zase přitáhnou pozornost vašich hostů.

Při výběru přehozu do ložnice dejte také na jeho kvalitu. Ačkoliv se přehozy nejčastěji šijí z umělé příze, rozhodně by neměly nijak žmolkovatět. Jelikož si vám na přehoz může lehnout i kočka, pes či jiný váš domácí mazlíček, neměly by na nich zůstávat chlupy a pokud už na nich zůstanou, je potřeba, aby šly snadno odstranit. Při výběru přehozu se také podívejte, na kolik je ho možné prát stupňů a zda ho lze vložit do pračky či sušičky. Praní v ruce je v případě přehozu velmi náročné, protože nasákne vodu, ztěžkne a špatně se ždímá.

Přehozy na postele jsou oblíbené samozřejmě zejména u starších generací. Postupem času ale pronikají i k mladým milovníkům interiérových doplňků a upravených domácností, kteří též dokáží ocenit jeho praktičnost. 

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen