Moderní bydlení 24

Jak vybrat sedací soupravu

jak vybrat sedací soupravuObývací pokoj je centrem každé domácnosti, proto by v něm neměla chybět sedací souprava. Při výběru vhodné sedačky je potřeba zohlednit mnoho faktorů. Ten první rozhodně představuje její konstrukce. Nabídky obchodů s nábytkem dnes tvoří dvojsedačky, trojsedačky, čtyřsedačky i prostornější sedací soupravy. Sedací souprava může být klasická, rohová nebo třeba i rozkládací, která je vhodná do malých bytů o dispozici 1+kk nebo pro příležitostné přespání pro návštěvu.

Kvalita, velikost a pohodlí

Tyto tři parametry jsou při výběru sedací soupravy základem. Určitě se vyplatí si za kvalitní sedačku připlatit. Kvalita udává celková konstrukce sedačky spolu s použitými materiály. Můžete vybírat z luxusních sedacích souprav v kůži i v látkovém provedení.

Jestli je sedačka pohodlná podle vašich představ, zjistíte jenom tak, že si ji sami vyzkoušíte. Ačkoliv se většinu věcí vyplatí nakupovat v internetových obchodech, tak sedací soupravy určitě mezi ně nepatří. I když si obchod najdete na internetu, podívejte se, jestli má vlastní showroom, kde si můžete sedačku prohlédnout a vyzkoušet. Přece jenom, kupujete ji párkrát za život a vaše investice by se tak rozhodně měla vyplatit.

Co se týká velikosti sedací soupravy, tak i zde můžete volit z různých provedení. Lidé, kteří žijí jenom v páru, často sáhnou po malé sedačce. Jakmile si však pořídí rodinu, sedací souprava jim svým prostorem přestane stačit. K takové sedací soupravě je pak vhodné dokoupit ještě křesla nebo taburet. Tak poskytne opravdu dostatek místa. Velké sedací soupravy samozřejmě vypadají mnohem lépe v prostornějších místnostech. Pokud vaše domácnost nedisponuje těmito možnostmi, budete se muset spokojit s úspornějším provedením.

Barvu sedačky byste měli volit takovou, aby dokonale ladila s dalším nábytkem v místnosti a celkově se zařízením v interiéru. Určitě doporučujeme sáhnout spíše po univerzálním tmavém nebo světlém provedení a to dále doplnit přehozem podle své fantazie.

 

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen