Moderní bydlení 24

Hodí se rohová vana do malé koupelny?

rohová vanaI v případě malé koupelny můžete uvažovat o rohové vaně. V aktuálním článku jsme pro vás připravili užitečné rady a tipy na výběr takové rohové vany. I když má vaše koupelna například pouhých pět, šest nebo sedm metrů čtverečních, nemusíte se představy koupele v rohové vaně ještě zcela vzdávat. Pořízení této vany si dobře promyslete, jelikož je dobré s ní počítat již při prvních plánech své koupelny.

Rohová vana na první pohled vypadá prostorně. Ve skutečnosti ale zase tolik místa nepotřebuje. Stačí ji jeden roh vaší koupelny. Do malé koupelny si budete těžko instalovat dodatečně, to byste museli prostory celé zrekonstruovat. Vanu je ideální v takovém případě vybírat hned při projektování místnosti, tedy při stavbě bytu či rodinného domu, kdy máte ještě možnost dispozice změnit.

Úspora místa hraje roli

Zařizování malé koupelny se točí především kolem úspory prostoru. Do koupelny se snažíme vtěsnat vanu, umyvadlo, pračku a ještě nějakou koupelnovou skříňku na veškeré potřebné nezbytnosti. Tuto skříňku je pak ideální umístit pod umyvadlo nebo si pořídit rovnou umyvadlo se skříňkou. Jestliže místnost špatně navrhnete, v nejhorším případě se budete muset spokojit se sprchovým koutem. Mnoho lidí si však rádo dopřeje večerní relaxační koupel, a proto pro ně není sprchový kout ideálním řešením.

V případě výběru rohové vany volte určitě nějakou v kompaktních rozměrech. Rohová vana má tu výhodu, že se do ní celkem pohodlně vejdete i ve dvou lidech. Počítejte však ale i s tím, že se v rohové vaně vy sami špatně natáhnete, jelikož by na délku musela mít alespoň 160 cm. Proto byste si před samotnou koupí měli nějakou vanu prohlédnout a zhodnotit, zda vám vyhovuje či nikoliv. Nakonec si ji samozřejmě můžete objednat za výhodnější cenu přes internet. Pěknou alternativou k rohové vaně představuje vana asymetrická. Ta je pak osvědčenou volbou i do úplně malé koupelny.

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen