Moderní bydlení 24

Střešní krytiny a jejich typy

střešní krytiny a jejich typyŽádný rodinný dům se neobejde bez střešní krytiny. Střecha je navíc důležitá i u celé řady dalších konstrukcí - u dílny, garáže nebo u zahradního domku. Poradíme vám, jak vybrat vhodnou střešní krytinu, která splní veškerá vaše očekávání po funkční stránce a zároveň nezruinuje vaši peněženku. Standardně můžete vybírat z několika typů střešních krytin. U šikmých střech jsou krytiny většinou tvořeny drobnými díly, které spolehlivě brání protékání vody. Na rozdíl od nich pak ploché střechy tvoří jedna souvislá vrstva.

Číst dál: Střešní krytiny a jejich typy

Jak vybrat barvu fasády pro rodinný dům

fasáda rodinného domuVybrat správnou barvu na fasádu rodinného domu je pro mnoho investorů nelehký úkol. Pokud vám totiž stavební firma dá vybrat odstín, většinou je nanesený na vzorku o malých rozměrech a je tedy problém si představit, jak bude výsledná barva vypadat na velké ploše. Barva fasády by samozřejmě měla ladit s okolním prostředím, s barvou střešní krytiny, s provedením okenních rámů, parapetů, okapů a svodů nebo s podbitím střechy.

Číst dál: Jak vybrat barvu fasády pro rodinný dům

Interiérové rolety do plastových oken

interiérové roletyPři zařizování svého bydlení určitě uvažujete také o zastínění. Můžete vybírat mezi venkovními a vnitřními systémy. Venkovní rolety jsou bohužel pro mnoho zájemců příliš drahé a investici do nich si nemohou dovolit. Volí tedy raději interiérové rolety, které sice tak efektivně nezastíní, je však mezi nimi k dispozici mnohem větší výběr z široké nabídky různých produktů. Vybíráte ze spousty stylů i barev. Většina z rolet na trhu se dnes pohodlně hodí právě i do stále oblíbených plastových oken.

Číst dál: Interiérové rolety do plastových oken

Aktuality, zajímavosti

2017 Červenec

2017 Červen

2017 Květen